IVOTRANS TOUR OPERATOR

ul. Zakopianska 2B/35
30-418 Kraków
tel/fax +48 12 2673030
tel. (emergenza) +48 512 350050

CHORWACJA - NEUM

 

1 dzień

Spotkanie uczestników w ustalonym miejscu i wyjazd w kierunku Czech. W godzinach wieczornych przyjazd do Hotelu w Brnie, obiadokolacja oraz nocleg.

2 dzień

Po sniadaniu, wyjazd z Brna w kierunku Neum - jedynego miasta w Bosni i Hercegowinie z dostępem do Morza Adriatyckiego. Podróż przez Austrię, Słowenię oraz Chorwację. Około 22:30 przyjazd do hotelu w Neum. Zakwaterowanie, kolacja oraz nocleg.

3 dzień

Sniadanie. Przedpołudnie przeznaczone na plażowanie, kąpiele oraz wypoczynek nad Adriatykiem. Dla chętnych - możliwosć fakultatywnego wyjazdu na fish picnic. Obiadokolacja i nocleg.

4 dzień

Po sniadaniu wyjazd do Medjugorje - jednego z najbardziej znanych i najczęsciej odwiedzanych miejsc pielgrzymkowych na swiecie. Miejscowosć ta uważana za osrodek odnowy życia religijnego, słynie z cudownych objawień Matki Bożej zwanej przez Chorwatów Gospa. Po południu zwiedzanie wodospadów Kravice - które z pewnoscia zachwyca nie tylko miłosników natury. W godzinach wieczornych powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

5 dzień

Po sniadaniu przejazd do Mostaru - położonego w południowo -zachodniej częsci kraju. Znajdujace się niegdys pod władaniem Turków miasto - wywodzi swa nazwę od słowa mostari - co dosłownie oznacza strażnicy mostu. To nawiazanie do głosnego zabytku miasta, którym jest XVI- wieczny kamienny Stary Most - wpisany w 2005 roku na listę swiatowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. W programie również zwiedzanie meczetu, domu tureckiego, starówki, bazaru oraz czas wolny dla uczestników. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

6 dzień

Po sniadaniu rejs statkiem na malownicza wyspę Korculę zwana również małym Dubrownikiem. Jedna z głównych atrakcji wyspy jest rodzinny dom słynnego podrżnika Marco Polo. Według chorwackich naukowców to własnie Korcula, a nie Wenecja jest miejscem urodzenia podróżnika. Wieczorem powrót do hotelu na obiadokolacje i nocleg.

7 dzień

Po sniadaniu wyjazd do Trogiru - portowego miasta u wybrzeży Adriatyku, którego starówka wpisana została na Listę Swiatowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. W programie zwiedzania m.in. malowniczy rynek, ratusz, pałac magnacki Cipiko oraz katedra Sw. Wawrzyńca. Około godziny 15:00 przejazd do miasta Split - drugiego co do wielkosci miasta Chorwacji. W programie zwiedzania m.in. Stare Miasto, katedra Sw. Dujama i koscił sw. Franciszka. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

8 dzień

Po sniadaniu wyjazd do Dubrownika - miasta zwanego perła Adriatyku. Bogate w zabytki miasto jest nie tylko głównym osrodkiem turystycznym Dalmacji, ale pełni także rolę istotnego portu morskiego. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Około 19:00 powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

9 dzień

Po sniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd w kierunku Polski. Przejazd przez Słowenię i Austrię. W póznych godzinach wieczornych przyjazd do Brna (Czechy) na obiadokolację oraz nocleg.

10 dzień

Po sniadaniu wyjazd z Brna. Powrót do Polski w godzinach popołudniowych.

Jest to przykładowy program. Program modyfikujemy na życzenie klienta.

 

 

© 2008 Ivotrans projekt strony Net4You