IVOTRANS TOUR OPERATOR

ul. Zakopianska 2B/35
30-418 Kraków
tel/fax +48 12 2673030
tel. (emergenza) +48 512 350050

LITEWSKIM SZLAKIEM Wilno- Kiejdany- Kowno- Troki

 

1 dzień

Przyjazd do Wilna w godzinach popołudniowych. Zwiedzanie Koscioła Sw. Piotra i Pawła, Góry Trzech Krzyży oraz Cmentarza na Rossie. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja oraz nocleg.

2 dzień

Sniadanie w hotelu. Całodzienne zwiedzanie pełnej uroku i tętniacej życiem litewskiej stolicy. Wilno (Vilnius) jest miastem o bogatej przeszłosci historycznej - w którym kształtowała się państwowosć Litwinów, a które dzisiaj stanowi prawdziwy portret Litwy. To miejsce, w którym krzyżuja się wpływy trzech kultur - Europy Srodkowej, Północnej i Wschodniej. Posród licznych atrakcji turystycznych, wymienić należy przede wszystkim położona w sercu stolicy - przepiękna Starówkę (Senamiestis), która znalazła się na Liscie Swiatowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO; W programie zwiedzania: Ostra Brama, Kosciół Sw. Teresy, Cerkiew Sw. Ducha, Brama Bazylianow z cela Konrada, Kosciół Sw. Ducha, Kaplica Miłosierdzia Bożego, Zakatek gotycki z Kosciołami Sw. Anny, Sw. Bernardyna i Sw. Michała, Muzeum Adama Mickiewicza, Uniwersytet Wileński, Gmach Prezydentury, Katedra Wileńska, spacer ulicą zamkowa, Wieża Giedymina z tarasem widokowym. Kolacja w jednej z lokalnych restauracji z degustacja typowych dań litewskich. Powrót do hotelu oraz nocleg.

3 dzień

Sniadanie w hotelu. Przejazd do Kiejdan nad Nawiaża (Kedainiai) - jednego ze słynniejszych miast litewskich, uważanego za wielki pomnik rodu Radziwiłłów. To bogate w zabytki sakralne miasto słynie głównie ze swej różnorodnosci: odnalezć tu można liczne koscioły, zbory, synagogi, cerkwie a nawet minaret. Po obiedzie przejazd do Kowna (Kaunas) - drugiego po Wilnie centrum kulturalnego i naukowego Litwy, które w okresie dwudziestolecia międzywojennego pełniło funkcję litewskiej stolicy. Wizyta na Starówce, której malownicze usytuowanie pomiędzy Niemnem, a wpadajaca doń Wilią zachwyca odwiedzajacych Kowno turystów; warte zwiedzenia sa przede wszystkim zamek, kosciół Sw. Piotra i Pawła, kosciół Sw. Michała Archanioła, ratusz zwany Białym Łabędziem, dom Perkuna a także przejscie Aleja Wolnosci - stanowiaca kowieńskie centrum rozrywkowe - z licznymi sklepami, knajpkami i kawiarenkami. W godzinach wieczornych powrót do Wilna. Kolacja oraz nocleg w hotelu.

4 dzień

Sniadanie w hotelu. Wyjazd z Wilna w kierunku słynnego miasta Troki (Trokai), oddalonego od litewskiej stolicy o ok. 28 km. Troki to malownicze miasteczko, stanowiace jedna z największych atrakcji turystycznych Litwy. W programie zwiedzanie najbardziej urokliwych i pocztówkowych zakatków Pojezierza Trockiego; gotyckiego zamku Wielkich Ksiażat Litewskich usytuowanego na jeziornej wyspie; tzw. kienesy karaimskiej - drewnianej swiatyni pochodzacej z XVIII wieku, której nazwa wywodzi się od Karaimów - jednego z najmniejszych narodów w Europie, zamieszkujacych tamtejsze tereny. Możliwosć degustacji regionalnego dania karaimskiego - tzw. kibinów. W godzinach wieczornych powrót do Polski.

Jest to przykładowy program. Program modyfikujemy na życzenie klienta.

 

© 2008 Ivotrans projekt strony Net4You