IVOTRANS TOUR OPERATOR

ul. Zakopianska 2B/35
30-418 Kraków
tel/fax +48 12 2673030
tel. (emergenza) +48 512 350050

SANKTUARIA MARYJNE EUROPY

 

1 dzień

Spotkanie uczestników pielgrzymki w ustalonym miejscu. Przejazd na nocleg do Altotting - miasteczka usytuowanego w sercu Bawarii, które zajmuje szczególne miejsce w sercu Ojca Swiętego Benedykta XVI. Nocleg w hotelu.

2 dzień

Sniadanie. Poranna Msza Sw. oraz zwiedzanie Sanktuarium Czarnej Madonny, odwiedzanego bardzo licznie przez pielgrzymów z całego swiata. Przejazd do Marktl - niewielkiego miasteczka, w którym w Wielka Sobotę 16.04.1927 roku urodził się Josef Ratzinger. W godzinach popołudniowych przyjazd do Einsiedeln - największego Sanktuarium Szwajcarii zwanego również Szwajcarska Częstochowa. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w Lungern.

3 dzień

Po sniadaniu przejazd do Ars-sur-Formans we Francji. Nawiedzenie grobu Swiętego Jana Marii Vianney - patrona księży proboszczów, zwanego Proboszczem z Ars. Przejazd na nocleg do hotelu w okolicach Lyonu. Obiadokolacja oraz nocleg.

4 dzień

Po sniadaniu w hotelu przejazd do La Salette - cudownego miejsca, w którym jeden jedyny raz - 19 wrzesnia 1846 roku - Matka Boża objawiła się pastuszkom. Po Mszy Swiętej nawiedzenie miejsca objawień Matki Boskiej Płaczacej - czas na modlitwę i refleksję. Obiadokolacja i nocleg w domu pielgrzyma w La Salette.

5 dzień

Po sniadaniu przejazd do Lourdes - francuskiego miasteczka, gdzie po osiemnastu objawieniach Najswiętszej Marii Panny dla Bernadetty Soubirous powstała Bazylika. Papież Jan Paweł II odwiedził to miejsce dwukrotnie w 1983 i 2004 roku. Po drodze krótkie zwiedzanie Carcassone - jednego z najlepiej zachowanych miast sredniowiecznych Europy, otoczonego jednymi z najdłuższych i najciekawszych murów obronnych na swiecie. W godzinach wieczornych przyjazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg w hotelu.

6 dzień

Sniadanie w hotelu. Całodzienny pobyt w Lourdes - miejscu odwiedzanym co roku przez miliony pielgrzymów z całego swiata. Uczestnictwo w uroczystosciach religijnych oraz wizyta w Sanktuarium Maryi Panny Niepokalanego Poczęcia. Uczestnictwo w wieczornym nabożeństwie Maryjnym z lampionami. Obiadokolacja i nocleg.

7 dzień

Po sniadaniu przejazd na Lazurowe Wybrzeże. Po drodze krótkie zwiedzanie Avignon - miasta położonego na lewym brzegu Rodanu, w regionie Prowansji. Od 1309 roku Avignon pełniło rolę siedziby papieży. Do dzisiaj przyciaga turystów z całego swiata, którzy pragną zobaczyć Pałac Papieski oraz Mały Pałac - zamieszkiwany niegdys przez kardynałów. Wieczorem przyjazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

8 dzień

Sniadanie w hotelu. Przejazd do Verony. Po drodze możliwosć zatrzymania się w Monaco. Spacer po uroczym miescie Romea i Julii , który oprócz domu rodzinnego Julii z rodu Capulettich, słynie z takich zabytków historycznych jak Rzymska Arena, Piazza delle Erbe, Piazza dei Signori, kosciół Sant Anastasia oraz katedry. Uczestnicy będa mieli możliwosć indywidualnego wyjazdu na wieżę de Lamberti, z której rozciaga się wspaniały widok na miasto. Przejazd do hotelu w Spiazzi na obiadokolację i nocleg.

9 dzień

Sniadanie w hotelu. Poranna Msza Swięta w przepięknym Sanktuarium Madonna della Corona, a następnie przejazd do Padwy. Modlitwa przy grobie sw. Antoniego, zwiedzanie Bazyliki, relikwiarza i przylegającego klasztoru. Przejazd do Austrii na obiadokolację i nocleg.

10 dzień

Sniadanie w hotelu. Poranna Msza Swięta w Narodowym Sanktuarium Maryjnym Austrii w Mariazell. Założona ponad 800 lat temu Bazylika - bywa także nazywana Sanktuarium Trzech Narodów. W godzinach przedpołudniowych wyjazd w kierunku Polski. Powrót do miejsca zamieszkania w póznych godzinach wieczornych.

Jest to przykładowy program. Program modyfikujemy na życzenie klienta.

 

© 2008 Ivotrans projekt strony Net4You